Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити факсом или слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

Функционална знања – пут ка успеху

Од 22.03.2020 10:00 до 22.03.2020 18:00

Категорије: Семинари

Регионални центар Смедерево организује семинар: „Функционална знања – пут ка успеху“ (Кат. бр. 604). Семинар ће бити реализован 22. марта 2020.год. у Регионалном центру Смедерево. Семинар почиње у 10 сати.

Аутори:
Биљана Тодоровић, ОШ Бранко Радичевић, Лугавчина; Биљана Животић, ОШ„Бата Булић, Петровац на Млави; Маја Оклобџија Слијепчевић, Техничка школа Смедерево

Реализатори:
Биљана Тодоровић, ОШ„Бранко Радичевић, Лугавчина; Биљана Животић, ОШ Бата Булић, Петровац на Млави; Маја Оклобџија Слијепчевић, Техничка школа Смедерево; Драгана Живковић Скокић, ОШ Радица Ранковић, Лозовик

Област:
општа питања наставе

Компетенција:
компетенције за поучавање и учење

Приоритетна област:
Унапређивање компетенција наставника у области планирања и реализације наставе оријентисане на исходе (подизање нивоа методичких знања релевантних за циљеве и исходе предмета/области)

Општи циљеви:
Унапређивање процеса учења подизањем компетенција наставника за развијање функционалних знања ученика, повезивањем различитих садржаја унутар једног или више предмета и креирањем функционалних задатака.

Специфични циљеви:
Оснаживање наставника у процесу самовредновања сопствених компентенција за поучавање ученика функционалним знањима; Развијање свести о важности развијања функционалних знања ученика и ученичких компетенција као
предуслова за целоживотно учење. Подизање компетенција наставника за коришћење интердисциплинарног приступа настави Интеграција различитих предмета у циљу развијања функционалних знања

Циљна група:
наставник разредне наставе
наставник предметне наставе – основна школа
стручни сарадник у школи
сарадник (педагошки
андрагошки асистент и помоћни наставник)

Теме програма:
1. дан: Увод у програм обуке; Полазне тачке за добро испланирану и организовану наставу; Интердисциплинарни приступ наставном процесу – Међупредметна повезаност садржаја; Функционални задаци; Креирање функционалних задатака за интегрисане садржаје два или више предмета; Осврт на кључне тачке учења и евалуација семинара
Број учесника: 30
Трајање програма: 1 дан (8 бодова)

КОТИЗАЦИЈА: 1.500,оо динара за учеснике из школа са територије општине Смедерево. (Урачунати трошкови ручка и освежења током семинара) За учеснике из школа ван територије општине Смедерево котизација је 2.500,оо динара. (Урачунати трошкови ручка и освежења током семинара) Пријаве најкасније до четвртка 20. 03. 2020.год. (или до попуне слободних места). Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска ББ, 11300 Смедерево промењен је 01. 01. 2020. и сада је: 840-31276845-21 Обавезан је и позив на број (одобрење) –правна лица уписују број предрачуна а физичка лица каталошки број семинара.

Пријављивање за семинар:
Образац за пријаву можете преузети са линка: http://www.rcsmed.edu.rs/PRIJAVA_ZA_SEMINAR_U_RC_SMEDEREVO.doc и попуњен послати на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.
ИЛИ
мејл са потребним подацима (назив семинара; име, презиме; адреса; телефон; имејл; радно место; назив школе у којој радите – уколико школа плаћа котизацију навести: назив школе, адресу школе, ПИБ/ЦРФ и имејл школе) послати на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.">Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.
Контакт особа: Наташа Максовић, 026/619-906, 060/6831904

2020-03-22 10:00:00