Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити факсом или слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

ОТКАЗАНО - Семинар: „Учење кроз интеракцију, искуство, игру и откриће“

Од 14.11.2020 10:00 до 14.11.2020 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број програма 595; Kомпетенција: К1; Приоритети: П3

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Категорије: Семинари

Поштовани просветни радници,
због тренутне епидемиолошке ситуације-семинар се одлаже до даљњег. Нов термин реализације биће благовремено објављен тј. када буду створени одговарајући услови за реализацију семинара. Хвала на разумевању!

Аутори:
Лидија Виденовић, Мастер професор разредне наставе, ОШ ,,Јелица Миловановић„; Слађана Доброта, Професор разредне наставе, ОШ„ Иво Лола Рибар„, Скобаљ;
Реализатори:
Слађана Доброта, Професор разредне наставе, ОШ„ Иво Лола Рибар„, Скобаљ; Наташа Белић, професор разредне наставе, Мастер учитељ, ОШ "Рада Шубакић"
Област:
општа питања наставе
Компетенција:
компетенције за поучавање и учење
Приоритетна област:
Унапређивање компетенција наставника у области планирања и реализације наставе оријентисане на исходе (подизање нивоа методичких знања релевантних за циљеве и исходе предмета/области)
Општи циљеви:
Циљ семинара је оспособити учеснике да кроз интеракцију, искуство, игру и откриће најефикасније реализују наставне садржаје.
Специфични циљеви:
- Пружање подршке учесницима у планирању и припремању наставе кроз интеракцију, игру, искуство и откриће - Практична примена различитих стилова учења у креативном решавању новонастале ситуације у наставном процесу - Мотивисање учесника у формирању способности ученика у практичној примени знања - Оспособљавање учесника за креирање инструмената за праћење и вредновање ученичких постигнућа
Циљна група:
наставник разредне наставе
наставник предметне наставе – основна школа
наставник у школи за образовање ученика са сметњама у развоју
наставник у школи за образовање одраслих
наставник изборних и факултативних предмета
васпитач у предшколској установи
медицинска сестра – васпитач
Васпитач у дому ученика
стручни сарадник у предшколској установи
стручни сарадник у школи
сарадник (педагошки
андрагошки асистент и помоћни наставник)
Теме програма:
Представљање програма
Интерактивно учење (презентација – теорија- карактеристике)
Искуствено учење ( презентација – теорија-карактеристике)
Учење откривањем (презентација – теорија-карактеристике)
Учење кроз игру (презентација – теорија-карактеристике)
Планирање различитих стилова учењаКреирање инструмената за праћење и вредновање постигнућа учења
Број учесника: 30
Трајање програма:
дана: 1
бодова: 8

Пријава и уплата котизације: најкасније до четвртка, 12. новембра 2020.год. (или до попуњавања слободних места). Пријаве шаљу искључиво школе.
ЦЕНА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА ЈЕ 1.500,оо динара. (Трошкови ручка и освежења током семинара)
ЦЕНА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА ЈЕ 2.500,оо динара. (У овај износ су поред самог семинара, урачунати и трошкови ручка и освежења током семинара)
Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска ББ, 11300 Смедерево: 840-31276845-21
Обавезан је и позив на број (одобрење) – правна лица уписују број предрачуна а физичка лица каталошки број семинара.
Информације на телефон: 026/619-906, 060/6831904
Контакт особа: Наташа Максовић
Пријављивање за семинар:
Образац за пријаву можете преузети са линка:
http://www.rcsmed.edu.rs/PRIJAVA_ZA_SEMINAR_U_RC_SMEDEREVO.doc и попуњен послати на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.
ИЛИ
мејл са потребним подацима (назив семинара; име, презиме; ЈМБГ; адреса; телефон; имејл; радно место; назив школе у којој радите – уколико школа плаћа котизацију навести: назив школе, адресу школе, ПИБ/ЦРФ и имејл школе) послати на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

2020-11-14 10:00:00
2020-11-14 18:00:00