Грешка
  • JUser: :_load: Није могуће учитати корисника са ИД: 64

Почетак: 04.11.2017 10:00

Каталошки број: 722 ; Компетенцијa: K2 ; Приоритети: 3

Трајање: један дан (8 бодова)

Поштоване колеге,

Подружница Друштва за српски језик и књижевност Србије за Подунавски округ, у сарадњи са Регионалним центром за професионални развој запослених у образовању Смедерево и Форумом педагога из Београда, организоваће једнодневни семинар Интердисциплинарно тумачење књижевног дела у настави српског језика и књижевности у основној и средњој школи (каталошки број: 722; компетенције: K2; приоритети: 3).
Аутори и реализатори семинара су: проф. др Оливера Радуловић, редовни професор Филозофског факултета у Новом Саду, Одсек за српску књижевност, предмет Методика наставе српског језика и књижевности; Јелена Журић, мастер професор српског језика и књижевности, уредник за српски језик у ИП „Едука“ у Београду и др Јелена Ангеловски, професор српског језика и књижевности.

Семинар ће се реализовати 4. и 5. новембра у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању Смедерево, са почетком у 10.00 часова, и то на следећи начин:
4. новембар (субота) – ОСНОВНЕ ШКОЛЕ (група од 30 наставника) - преузмите ПРОГРАМ
5. новембар (недеља) – СРЕДЊЕ ШКОЛЕ (група од 30 наставника) - преузмите ПРОГРАМ

ГРУПЕ СУ ПОПУЊЕНЕ и накнадно пријављивање није могуће.

Котизација: 300,00 динара (за чланове Подружнице)
Рок за пријаву путем имејла и уплату котизације: 24. октобар 2017. (или до попуњавања групе од 30 наставника)
Рачун Подружнице: 205-196797-39
Сврха уплате: Котизација за семинар
Прималац: Подружница Друштва за српски језик и књижевност Србије за Подунавски округ

ВАЖНЕ НАПОМЕНЕ
- Због ограниченог броја места семинар је ЗАТВОРЕНОГ ТИПА, ИСКЉУЧИВО ЗА ЧЛАНОВЕ ПОДРУЖНИЦЕ који редовно плаћају чланарину.
- Котизација је обавезна за све учеснике и износи 300,00 (три стотине динара).
- Једино уплатом котизације до предвиђеног рока гарантујете своје присуство на семинару.
- Будући да је Завод за унапређивање образовања и васпитања строго наредио да се при организацији семинара поштују правила, односно да на акредитованом семинару не може бити више од предвиђеног броја учесника, нисмо, нажалост, у могућности да као раније организујемо семинар са великим бројем учесника. Зато ПОЖУРИТЕ СА ПРИЈАВОМ, ЈЕР ЈЕ ПРЕТПОСТАВКА ДА ЋЕ СЕ ГРУПЕ БРЗО ПОПУНИТИ (у року од свега неколико дана).
- Молим вас да испоштујете рок за пријаву на семинар и уплату котизације како бисмо могли на време да пошаљемо податке о броју пријављених полазника реализаторима семинара.

Миљана Кравић,
председник Подружнице
Подунавског округа

Аутори проф. др Оливера Радуловић, редовни професор Филозофског факултета у Новом Саду, Одсек за српску књижевност, предмет Методика наставе српског језика и књижевности; Јелена Журић, мастер професор српског језика и књижевности, уредник за српски језик у ИП Едука у Београду
Реализатори проф. др Оливера Радуловић, редовни професор Филозофског факултета у Новом Саду, Одсек за српску књижевност, предмет Методика наставе српског језика и књижевности; Јелена Журић, мастер професор српског језика и књижевности, уредник за српски језик у ИП Едука у Београду; др Јелена Ангеловски, професор српског језика и књижевности
Општи циљеви Унапређивање знања и вештина наставника за интердисциплинарно проучавање књижевног дела и корелацију наставе књижевности са ликовном, музичком, позоришном и филмском уметношћу.
Специфични циљеви Продубљивање знања и вештина наставника о могућностима примене сродних наставних садржаја у настави књижевности (интеграција међу уметностима: музичка уметност, ликовна уметност, историја уметности, позоришна уметност, филм); Оспособљавање наставника за употребу и примену мултимедијалних средстава у настави књижевности; за одабир адекватне стручне и методичке литературе.
Теме програма Интердисциплинарно проучавање књижевног дела са књижевнотеоријског аспекта; Народна књижевност и друге уметности; Књижевност старог века у корелативном пручавању са другим уметностима; Средњовековна књижевност и друге уметности; Хуманизам и ренесанса у контексту других уметности; Дела класика књижевности на филму; Корелација модерне књижевности и музике; Импресионизам и експресионизам у сликарству и књижевности; Постмодернизам и интермедијалност; Сценски приступ драмским текстовима; Театролошки приступ драми; Примена интердисциплинарности у групној изради презентација
Циљна група наставник разредне наставе, наставник предметне наставе – основна школа, наставник предметне наставе – гимназија, наставник у школи за образовање одраслих, наставник општеобразовних предмета – у средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), васпитач у предшколској установи, васпитач у дому ученика
Број учесника 30
2017-11-04 10:00:00