Почетак: 24.02.2018 10:00

Каталошки број: 590 ; Компетенцијa: K3 ; Приоритети: 1

Трајање: један дан (8 бодова)

У оквиру јануарских дана просветних радника, Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево организује семинар Професионална одговорност запослених у ПУ у функцији подизања квалитета рада, виђена кроз процес реализације инклузије.

СЕМИНАР ЈЕ БЕСПЛАТАН ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА
ЦЕНА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА ЈЕ 2.500,оо динара.

Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска ББ, 11300 Смедерево: 840 – 942668 – 62 (У овај износ су поред самог семинара, урачунати и трошкови ручка и освежења током семинара). Модел и позив на број нису потребни.

prijava

Аутори Татјана Павловић, стручни сарадник, ПУ "Ђурђевдан", Крагујевац; Анита Ерић, стручни сарадник, ПУ "Нада Наумовић", Крагујевац
Реализатори Татјана Павловић, стручни сарадник, ПУ "Ђурђевдан", Крагујевац; Анита Ерић, стручни сарадник, ПУ "Нада Наумовић", Крагујевац; Зорица Николић, професор биологије, директор Центра за професионални развој запослених у образовању у Крагујевцу
Општи циљеви Подизање и јачање професионалних капацитета запослених у ПУ за спровођење процеса инклузивног образовања; Подизање и јачање професионалних капацитета запослених у ПУ за подизање квалитета рада установе кроз рад стручних тимова.
Специфични циљеви Упознавање учесника семинара са процедурама имплементације инклузивног образовања у ПУ; Препознавање личних и професионалних капацитета учесника за додатну подршку деци; Упознавање учесника са моделима инклузивне праксе кроз Стандарде квалитета рада ПУ; Препознавање улоге стручних тимова и актива у подизању квалитета ПУ.
Теме програма Процедуре и стратегије имплементације ИО у ПУ; Досадашња искуства учесника у реализацији ИО у ПУ; Упознавање учесника са другим моделима ИО кроз Стандарде квалитета рада ПУ; Синергија стручних тимова и актива у функцији подизања квалитета свих области рада ПУ
Циљна група васпитач у предшколској установи, медицинска сестра – васпитач, стручни сарaдник у предшколској установи, сарадник (педагошки, андрагошки асистент и помоћни наставник)

2018-02-24 10:00:00
2018-02-24 18:00:00