Филм и филмска анимација као иновативно дидактичко средство у курикулуму

Почетак: 24.02.2018 10:00

Каталошки број: 156 ; Компетенцијa: K2 ; Приоритети: 3

Трајање: два дана (16 бодова)

БРОЈ УЧЕСНИКА ЈЕ ПОПУЊЕН И НАКНАДНО ПРИЈАВЉИВАЊЕ НИЈЕ МОГУЋЕ!

У оквиру јануарских дана просветних радника, Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево организује семинар Филм и филмска анимација као иновативно дидактичко средство у курикулуму.

СЕМИНАР ЈЕ БЕСПЛАТАН ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА
ЦЕНА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА ЈЕ 2.500,оо динара.

Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска ББ, 11300 Смедерево: 840 – 942668 – 62 (У овај износ су поред самог семинара, урачунати и трошкови ручка и освежења током семинара). Модел и позив на број нису потребни.

Аутори Драгана Живковић Скокић, професор руског језика и књижевности, ОШ „Радица Ранковић“ Лозовик; Вито Петровић, наставник техничког и информатичког образовања, ОШ „Радица Ранковић“ Лозовик
Реализатори Драгана Живковић Скокић, професор руског језика и књижевности, ОШ „Радица Ранковић“ Лозовик; Вито Петровић, наставник техничког и информатичког образовања, ОШ „Радица Ранковић“ Лозовик
Општи циљеви Унапређивање компетенција професионалаца за израду иновативног дидактичког материјала кроз филм и филмску анимацију.
Специфични циљеви Оспособити професионалце да применом дигиталне технологије, која је данас у широкој употреби, уведу иновације у наставу и тако мотивишу своје ученике за успешнији и креативнији рад; Применом филма и филмске анимације едуковани ће имати могућност да подстичу своје ученике на развијање перцептивних, практичних и мисаоних активности.
Теме програма Филм и филмска анимација - појам и могућност израде дидактичког материјала за потребе наставе; Синопсис – појам, улога и значај, правила и начини креирања; Стори борд појам значај и примена; Примена дигиталне технологије у изради филма;Техника израде филма и анимираног филма; Монтирање снимњеног материјала у програму movie maker-у
Циљна група наставник разредне наставе, наставник предметне наставе – основна школа, наставник предметне наставе – гимназија, наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа, наставник стручних предмета – средња стручна школа
2018-02-24 10:00:00
2018-02-25 18:00:00