Грешка
  • JUser: :_load: Није могуће учитати корисника са ИД: 64

Функције школских библиотека у развоју креативног читања и разумевања

Почетак: 17.03.2018 10:00

Каталошки број: 4 ; Компетенцијa: K2 ; Приоритети: 1

Трајање: један дан (8 бодова)

БРОЈ УЧЕСНИКА ЈЕ ПОПУЊЕН И НАКНАДНО ПРИЈАВЉИВАЊЕ НИЈЕ МОГУЋЕ!

СЕМИНАР ЈЕ БЕСПЛАТАН ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА
ЦЕНА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА ЈЕ 2.500,оо динара.

Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска ББ, 11300 Смедерево: 840 – 942668 – 62 (У овај износ су поред самог семинара, урачунати и трошкови ручка и освежења током семинара). Модел и позив на број нису потребни.

Аутори др Жељко Вучковић, редовни професор, Педагошки факултет у Сомбору; др Весна Црногорац, виши дипл. библиотекар, дипл. правник, Факултет уметности у Нишу
Реализатори др Жељко Вучковић, редовни професор, Педагошки факултет у Сомбору; др Весна Црногорац, виши дипл. библиотекар, дипл. правник, Факултет уметности у Нишу
Општи циљеви Стицање знања за одговорно и компетентно увођење ученика у свет „читања са разумевањем“ са циљем да се оно повеже са наставним садржајима; Усвајање вештина читања разумевањем од суштинске је важности за доживотно образовање.
Специфични циљеви Обученост учесника семинара за примену релевантних, научно утемељених метода и савремених трендова у развоју читања код ученика; Савремени трендови представљају корпус нових метода у подстицању креативног читања и разумевања прочитаног прилагођених интересовањима и узрасту ученика (нпр.: критичко читање лектире у школској библиотеци); Упознавање полазника са функцијама школске библиотеке (према прописима из области библиотечко- информационе делатности) које утичу на учење о важности читања, на развој културе читања, те на значај књиге као основног медија за разумевање света; Основна знања о читању у времену Интернета и нових медија, о информационом читању; о социо-психолошким аспектима читања у савременом свету, о креативном читању.
Теме програма Функције школских библиотека: образовно-васпитна; културна и информациона; Креативно читање и разумевање: појам и значај; Савремени трендови у подстицању и развоју читања; Читање у времену Интернета и нових медија; Критичко читање лектире у школској библиотеци
Циљна група наставник разредне наставе, наставник предметне наставе – основна школа, наставник предметне наставе – гимназија, наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа, стручни сарадник у школи
2018-03-17 10:00:00
2018-03-17 18:00:00