Историја између мита и науке

Почетак: 26.05.2018 10:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 147; компетенција: К1; приоритети: 3

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Категорије: Семинари

БРОЈ УЧЕСНИКА ЈЕ ПОПУЊЕН И НАКНАДНО ПРИЈАВЉИВАЊЕ НИЈЕ МОГУЋЕ!

KОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА: 500,00ДИНАРА (трошкови ручка и освежења током семинара).

КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА: 2.500,00 ДИНАРА
(поред котизације у овај износ су урачунати и трошкови ручка и освежења током семинара).

Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево: 840 - 942668 - 62.
Сврха уплате: котизација за семинар (уплатити најкасније до четвртка, 24. маја).

Пријава траје најкасније до среде, 23. маја (или до попуњавања слободних места).

Пријава на имејл Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или путем телефона (060 6831904, 026 619906, 026 619907).

Институција Едукација за 21. век, Београд, Цвијићева 89/4/8, Београд
Аутори Марко Шуица, ванредни професор на Филозофском факултету у Београду, одељење за историју; Радивој Радић, професор на Филозофском факултету у Београду, одељење за историју Византије
Реализатори Марко Шуица, ванредни професор на Филозофском факултету у Београду, одељење за историју; Радивој Радић, професор на Филозофском факултету у Београду, одељење за историју Византије; Лидија Жупанић Шуица, професор ликовне културе, Четрнаеста београдска гимназија, Београд; Иван Миленковић, професор историје, Четрнаеста београдска гимназија, Београд
Општи циљеви Оспособљавање наставника за рад са осетљивим историјским темама и примена историјске методологије у складу са образовним стандардима и предметним компетанцијама у настави историје; Критичка анализа визуелних извора у настави историје.
Специфични циљеви Упознавање наставника са актуелним истраживањима на пољу историографије и односа према псеудоисторији; Оспособљавање наставника за анализу историјских и легендарних садржаја извора прилагођених настави историје у основном и средњем образовању; Примена различитих дидактичких приступа у раду на осетљивим темама и историјским контроверзама у складу са образовним стандардима, општом и специфичним компетенцијама за предмет историја; Оспособљавање наставника за критичку анализу, тумачење и примену визуелних извора у настави историје.
Теме програма Заблуде и митови у историју; Приступ легенди и миту у настави историје; Визуелни извори у настави историје
Циљна група наставник предметне наставе – основна школа, наставник предметне наставе – гимназија, наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа, наставник у школи за образовање ученика са сметњама у развоју, наставник у школи за образовање одраслих, наставник општеобразовних предмета – у средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), наставник изборних и факултативних предмета

2018-05-26 10:00:00
2018-05-26 18:00:00