Социјална компетентност као претпоставка успешне социјализације ученика

Почетак: 26.05.2018 10:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 85; компетенција: К3; приоритети: 4

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Категорије: Семинари

БРОЈ УЧЕСНИКА ЈЕ ПОПУЊЕН И НАКНАДНО ПРИЈАВЉИВАЊЕ НИЈЕ МОГУЋЕ!

СЕМИНАР ЈЕ БЕСПЛАТАН ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА.
КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА: 2.500,00 ДИНАРА
(поред котизације у овај износ су урачунати и трошкови ручка и освежења током семинара).

Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево: 840 - 942668 - 62.
Сврха уплате: котизација за семинар (уплатити најкасније до четвртка, 24. маја).

Пријава траје најкасније до среде, 23. маја (или до попуњавања слободних места).

Пријава на имејл Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или путем телефона (060 6831904, 026 619906, 026 619907).

Институција Центар за стручно усавршавање Кикинда, Немањина 23, Кикинда
Аутори Миљана Китановић, психолог-стручни сарадник и наставник психологије, Гимназија Душан Васиљев", Кикинда; Гордана Булатовић, професор разредне наставе, самостални стручни сарадник, ЦСУ Кикинда
Реализатори Миљана Китановић, психолог-стручни сарадник и наставник психологије, Гимназија "Душан Васиљев", Кикинда; Гордана Булатовић, професор разредне наставе, самостални стручни сарадник, ЦСУ Кикинда; Станислава Хрњак, професор разредне наставе, СО Кикинда
Општи циљеви Унапредити стручна знања и вештине наставника за развијање социјалних компетенција ученика и њихову интеграцију у вршњачку групу.
Специфични циљеви Упознавање наставника са појмом социјалне компетентности и њеним значајем у развоју личности ученика; Развијање педагошких вештина наставника за подстицање социјалних компетенција ученика; Оспособљавање наставника за примену метода развијања групне кохезије и интеграције ученика у групу.
Теме програма Развој личности, социјализација; Социјална компетенција; Социјална компетенција као један од циљева образовно-васпитног рада; Социјална интеракција у хетерогеним групама; Методе и начини за унапређивање социјалних компетенција ученика и њихову интеграцију у групу
Циљна група Наставник разредне наставе, наставник предметне наставе – основна школа, наставник предметне наставе – гимназија, наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа, наставник стручних предмета – средња стручна школа, наставник у школи за образовање ученика са сметњама у развоју, наставник општеобразовних предмета – у средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), наставник стручног предмета у основној/средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), наставник изборних и факултативних предмета, васпитач у дому ученика, стручни сарадник у школи, сарадник (педагошки, андрагошки асистент и помоћни наставник)

2018-05-26 10:00:00
2018-05-26 18:00:00