Значај разумевања прочитаног за образовни систем

Од 03.11.2018 10:00 до 03.11.2018 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 440; компетенција: К1; приоритети: П3

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Категорије: Семинари

Оцена:
Организатор програма Друштво за српски језик и књижевност Краљево
Аутори Марина Панић, професор језика и књижевности, Гимназија Краљево; Светлана Филиповић, професор језика и књижевности, ОШ „Јово Курсула” Краљево;
Реализатори Марина Панић, професор језика и књижевности, Гимназија Краљево; Светлана Филиповић, професор језика и књижевности, ОШ „Јово Курсула” Краљево; Алекса Попадић, мастер географ, ОШ „Светозар Марковић„, Краљево ;
Област општа питања наставе
Компетенције компетенције за поучавање и учење
Општи циљеви Обука предметних наставника и учитеља за побољшање и ефикаснију наставу и учење кроз вишеслојно разумевање писаног текста
Специфични циљеви Оспособљавање наставника и учитеља за планирање, одабир и примену различитих техника читања и тумачења књижевних и некњижевних текстова. Развијање наставничких компетенција за примену различитих метода које поспешују ученичку самосталност у анализи прочитаног и уочавању узрочно-последичних веза у тексту које доводе до вишеслојног разумевања и развоја читалачке мотивације и писмености ученика. Јачање наставничких компетенција за решавање проблема који су представљени кроз писани текст. Подршка наставницима у припреми ученика за успешно полагање Завршног и Матурског испита.
Теме програма Актуелна питања у настави у вези са разумевањем прочитаног и резултати ПИСА тестова. Могућности отклањања слабости у раду на различитим врстама књижевних текстова. Могућности отклањања слабости у раду на различитим врстама некњижевних текстова. Могућности отклањања слабости у раду на различитим врстама текстуалних задатака. Разумевање прочитаног на сваком часу. Евалуација.
Циљна група наставник разредне наставе; наставник предметне наставе – основна школа;наставник предметне наставе – гимназија;наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа;наставник стручних предмета - средња стручна школа
наставник у школи за образовање одраслих
; наставник општеобразовних предмета у средњој уметничкој школи (музичке/балетске/ликовне); наставник стручног предмета у основној/средњој уметничкој школи (музичке/балетске/ликовне);наставник изборних и факултативних предмета; васпитач у предшколској установи; медицинска сестра – васпитач; васпитач у дому ученика; сарадник (педагошки андрагошки асистент и помоћни наставник)
Број учесника 30

КОТИЗАЦИЈА ЗА ЧЛАНОВЕ ПОДРУЖНИЦЕ (ДРУШТВА ЗА СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ ЗА ПОДУНАВСКИ ОКРУГ): 500,00динара

КОТИЗАЦИЈА ЗА ОСТАЛЕ НАСТАВНИКЕ: 1.800,00 динара

(Поред котизације у ове износе урачунати су и трошкови ручка и освежења током семинара)

Текући рачун Подружнице Друштва за српски језик и књижевност Србије за Подунавски округ:

205 – 196797 – 39. Сврха уплате: котизација за семинар.

Пријава наставника и уплата котизације: најкасније до петка, 26. октобра(или до попуњавања слободних места). Пријаве се шаљу ИСКЉУЧИВО на имејл Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.. Приликом пријаве нагласити да ли ће наставник похађати обуку 3. новембра (субота) или 4. новембра (недеља).

Број учесника је попуњен и накнадно пријављивање није могуће.

2018-11-03 10:00:00
2018-11-03 18:00:00