Како до успешне сарадње са родитељима

Од 15.12.2018 10:00 до 15.12.2018 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 112; компетенција: К4; приоритети: П4

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Категорије: Семинари

Организатор програма Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Чачак
Аутори и реализатори Гордана Поповић Божанић, дипломирани школски педагог, Економска школа, Чачак; Марија Вуловић, дипломирани школски психолог-педагог, ОШ Вук Караџић, Чачак
Област Васпитни рад
Компетенције Компетенције за комуникацију и сарадњу
Приоритетна област Јачање васпитне улоге образовно-васпитне установе кроз развијање програма превенције насиља, дискриминације, злостављања и занемаривања
Општи циљеви Унапређивање компетенција учесника за стварање толерантне и недискриминативне атмосфере на релацији васпитно-образовна установа – породица кроз изграђивање партнерских односа између васпитно-образовне установе и родитеља.
Специфични циљеви Разумевање улоге свих актера васпитно- образовног рада у успостављању толерантне и недискриминативне атмосфере на релацији васпитно-образовна установа – породица. Разумевање значаја усклађености васпитних утицаја породице и васпитно-образовне установе за развој детета. Оспособљавање учесника за примену комуникацијских вештина у сарадњи са родитељима. Оспособљавање за планирање и реализацију интерактивних родитељских састанака.
Теме програма Новине у начинима рада са родитељима. Усклађивање васпитних утицаја. Комуникација са родитељима. Интерактивни родитељски састанак.
Циљна група Наставник разредне наставе; наставник предметне наставе – основна школа; наставник предметне наставе – гимназија;наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа;наставник стручних предмета – средња стручна школа;наставник у школи за образовање ученика са сметњама у развоју; наставник општеобразовних предмета у средњој уметничкој школи (музичке/балетске/ликовне); наставник стручног предмета у основној/средњој уметничкој школи (музичке/балетске/ликовне); наставник изборних и факултативних предмета; васпитач у предшколској установи; медицинска сестра – васпитач; васпитач у дому ученика;стручни сарадник у предшколској установи; стручни сарадник у школи; сарадник (педагошки андрагошки асистент и помоћни наставник)
Број учесника 30

КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА: 1.500,00динара

КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА И ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ ПРИВАТНИХ ШКОЛА: 2.100,00 динара

(Поред котизације у ове износе урачунати су и трошкови ручка и освежења током семинара)

Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево: 840 942668 – 62. Сврха уплате: котизација за семинар.Уплата котизације: до дана семинара.

Пријава наставника: најкасније до четвртка, 13. децембра (или до попуњавања слободних места). Пријаве шаљу искључиво школе, не уважавају се индивидуалне пријаве наставника.

2018-12-15 10:00:00
2018-12-15 18:00:00