Семинар: "Коришћење рачунара за припрему ефективније наставе"

Од 06.02.2019 10:00 до 06.02.2019 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 318; компетенција: К2; приоритети: П1

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Категорије: Семинари

Организатор програма:
Аутори:
Ивана Новаковић, Мастер, Основна школа „Стојан Новаковић„, Шабац; Душан Којић, Мастер, Центар за стручно усавршавање Шабац; Ђорђе Шарчевић, Мастер, Основна школа „Жика Поповић„ Владимирци;
Реализатори:
Област:
информатика
Компетенција:
компетенције за поучавање и учење
Приоритетна област:
Унапређивање дигиталних компетенција ученика и наставника и употреба информационо-комуникационих технологија у реализацији образовно-васпитног процеса
Општи циљеви:
Унапређивање знања наставника за ефикасно коришћење рачунара као подршке у изради потребне документације и квалитетнијег и потпунијег извођења наставе.
Специфични циљеви:
Проширивање знања наставника за рад са основним ИКТ средствима у настави. Оспособљавање наставника за коришћење Word-a приликом израде наставних планова и евиденција. Осавремењивање наставе употребом доступних аудио и видео материјала преузетих са Интернета. Развијање вештина за реализацију квалитетније и садржајније наставе коришћењем PowerPoint презентација. Подстицање наставника за коришћење савремених Интернет алата у настави (Gmail, Google calendar, drive, form) посредством компјутера и мобилног телефона. Оспособљавање наставника за даље самостално напредовање и истраживање могућности ИКТ-а.
Циљна група:
наставник разредне наставе
наставник предметне наставе – основна школа
Наставник предметне наставе - гимназија
наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа
Наставник стручних предмета - средња стручна школа
наставник у школи за образовање ученика са сметњама у развоју
наставник у школи за образовање одраслих
наставник општеобразовних предмета у средњој уметничкој школи (музичке
балетске
ликовне)
наставник стручног предмета у основној/средњој уметничкој школи (музичке
балетске
ликовне)
наставник изборних и факултативних предмета
васпитач у предшколској установи
медицинска сестра – васпитач
Васпитач у дому ученика
стручни сарадник у предшколској установи
стручни сарадник у школи
сарадник (педагошки
андрагошки асистент и помоћни наставник)
Теме програма:
1. дан: представљање, повезивање хадрвера и подешавање софтвера, Word у школи, правилно претраживање Интернета,Power Point, Google сервиси, Евалуација
Број учесника:
Трајање програма:
дана: 1
бодова: 8

СЕМИНАР ЈЕ БЕСПЛАТАН ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА
КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА И ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ ПРИВАТНИХ ШКОЛА: 1.500,00 динара
(Поред котизације у ове износе урачунати су и трошкови ручка и освежења током семинара)
Контакт особа: Наташа Максовић, 026/619-906, 060/6831904
Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево: 840 – 942668 – 62. Сврха уплате: котизација за семинар. Уплата котизације: до дана семинара.

Пријава наставника: најкасније до понедељка,04. фебруара(или до попуњавања слободних места).
Напомена: за бесплатне семинаре уважаваће се индивидуалне пријаве наставника, није неопходна пријава преко школе

2019-02-06 10:00:00
2019-02-06 18:00:00