Семинар: „До функционалног знања применом метода и техника у интерактивној настави“

Од 16.03.2019 10:00 до 16.03.2019 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 432; компетенција: К2; приоритети: П3

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Категорије: Семинари

Аутори:
Реализатори:
Милева Мојић, Завршен Филозофски факултет у Београду , „Прва основна школа„, Ваљево; Милена Петровић, Специјалиста за област методика српског, Ваљевска гимназија; Каролина Нешковић, Учитељски факултет у Ужицу – 7. степен, ОШ''Драгољуб Илић'' Драчић; Ана Ракић, завршен Филозофски факултет у Београду, ОШ "Прота Матеја Ненадовић", Бранковина

Област:
општа питања наставе
Компетенција:
компетенције за поучавање и учење
Приоритетна област:
Унапређивање компетенција наставника у области планирања и реализације наставе оријентисане на исходе (подизање нивоа методичких знања релевантних за циљеве и исходе предмета/области)

Општи циљеви:
Развијање компетенција наставника за реализовање интерактивне наставе кроз примену различитих метода и техника.
Специфични циљеви:
- Разумевање функција, предности и ограничења појединих метода и техника, као и критеријума за њихов избор - Пружање подршке наставницима у развијању стратегија учења која ученике воде ка функционалним знањима - Практична примена метода и техника у образовно-васпитном раду

Циљна група:
наставник разредне наставе
наставник предметне наставе – основна школа
Наставник предметне наставе - гимназија
наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа
Наставник стручних предмета - средња стручна школа
наставник општеобразовних предмета у средњој уметничкој школи (музичке
балетске
ликовне)
наставник стручног предмета у основној/средњој уметничкој школи (музичке
балетске
ликовне)
наставник изборних и факултативних предмета
стручни сарадник у школи

Теме програма: 1. дан: Увод-Концепт интерактивне наставе, Пауза, Учити како учити, Пауза, Методе и технике учења, Пауза, Припрема за час интерактивне наставе, Завршна дискусија и евалуација

Пријава и уплата котизације: најкасније до четвртка, 14. марта (или до попуњавања слободних места). Пријаве шаљу искључиво школе, не уважавају се индивидуалне пријаве наставника.
ЦЕНА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА ЈЕ  1.500,оо динара. (Трошкови ручка и освежења током семинара)
ЦЕНА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА ЈЕ  2.500,оо динара. (У овај износ су поред самог семинара, урачунати и трошкови ручка и освежења током семинара)

Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска ББ, 11300 Смедерево: 840 – 942668 – 62 . Модел и позив на број нису потребни.
Информације на телефон: 026/619-906, 060/6831904
Контакт особа: Наташа Максовић

Пријаву са потребним подацима (име, презиме; ЈМБГ; адреса; телефон; имејл; радно место; назив школе у којој радите – уколико школа плаћа котизацију навести: назив школе, адресу школе, ПИБ/ЦРФ и имејл школе)  послати на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.">Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

2019-03-16 10:00:00
2019-03-16 18:00:00