ОТКАЗАНО: Оснаживање наставника и васпитача за препознавање дискриминације и упознавање са механизмима заштите од дискриминације

Од 20.04.2019 10:00 до 20.04.2019 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Каталошки број: 132; компетенција: К4; приоритети: П4

Категорије: Семинари

СЕМИНАР ЈЕ ОТКАЗАН

Аутори:

Милена Вићевић, професорка разредне наставе, Регионални центар Ужице

Реализатори:

Милена Вићевић, професорка разредне наставе, Регионални центар Ужице; Гордана Савић, ВСС, Ужички центар за људска права и демократију

Област:

васпитни рад

Компетенција:

компетенције за комуникацију и сарадњу

Приоритетна област:

Јачање васпитне улоге образовно-васпитне установе кроз развијање програма превенције насиља, дискриминације, злостављања и занемаривања

Општи циљеви:

Оснаживање и подстицање запослених у образовању да препознају дискриминацију и да стекну знања и вештине о механизмима за заштиту од дискриминације у оквиру свог професионалног ангажмана.

Специфични циљеви:

Разумевање основних појмова (стереотипи, предрасуде, стигматизација), разлику међу њима и повезаност са дискриминацијом; Препознавање стереотипа и предрасуда и осмишљавање аргументованих одговора на њих; Информисање учесника о распрострањености дискриминације у Србији кроз преглед ставова јавног мнења; Унапређивање и стицање основних знања о кључним појмовима везаним за дискриминацију; Информисање учесника о формално–правном оквиру и механизмима за заштиту од дискриминације; Унапређивање и стицање знања учесника на који начин могу увести приницип равноправности у свој рад; Мотивација учесника да се активније баве промоцијом равноправности и заштитом од дискриминације у свом раду.

Циљна група:

наставник разредне наставе
наставник предметне наставе – основна школа
Наставник предметне наставе - гимназија
наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа
Наставник стручних предмета - средња стручна школа
наставник у школи за образовање ученика са сметњама у развоју
наставник у школи за образовање одраслих
наставник општеобразовних предмета у средњој уметничкој школи (музичке
балетске
ликовне)
наставник стручног предмета у основној/средњој уметничкој школи (музичке
балетске
ликовне)
наставник изборних и факултативних предмета
васпитач у предшколској установи
медицинска сестра – васпитач
Васпитач у дому ученика
стручни сарадник у предшколској установи
стручни сарадник у школи
сарадник (педагошки
андрагошки асистент и помоћни наставник)
Ди
ректор и/или помоћник директора у основној / средњој школи / предшколској установи

Теме програма:

1. дан Уводна сесија Стереотипи, предрасуде и стигматизација Дискриминација Типови дискриминације и законски оквир Механизми заштите од дискриминације Улога образовно-васпитних установа у промоцији равноправности и заштити од дискриминације Сумирање и евалуација обуке Две кафе-паузе са освежењем

Пријава и уплата котизације: најкасније до четвртка,18. априла (или до попуњавања слободних места). Пријаве шаљу искључиво школе, не уважавају се индивидуалне пријаве наставника.
ЦЕНА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА ЈЕ 1.500,оо динара. (Трошкови ручка и освежења током семинара)
ЦЕНА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА ЈЕ 2.500,оо динара. (У овај износ су поред самог семинара, урачунати и трошкови ручка и освежења током семинара)

Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска ББ, 11300 Смедерево: 840 – 942668 – 62 . Модел и позив на број нису потребни.
Информације на телефон: 026/619-906, 060/6831904
Контакт особа: Наташа Максовић

Пријављивање за семинар:
Образац за пријаву можете преузети са линка:
http://www.rcsmed.edu.rs/PRIJAVA_ZA_SEMINAR_U_RC_SMEDEREVO.doc и попуњен послати на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.
ИЛИ
мејл са потребним подацима (назив семинара; име, презиме; ЈМБГ; адреса; телефон; имејл; радно место; назив школе у којој радите – уколико школа плаћа котизацију навести: назив школе, адресу школе, ПИБ/ЦРФ и имејл школе) послати на

2019-04-20 10:00:00
2019-04-20 18:00:00