ОТКАЗАНО: Обука за наставу Грађанског васпитања

Од 11.05.2019 10:00 до 11.05.2019 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 270; Kомпетенција: К1; приоритети: П3

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Категорије: Семинари

Отказује се реализација семинара "Обука за наставу Грађанског васпитања"(кат.бр. 270) планирана за 11. 05. 2019. због неодложних обавеза реализатора семинара. Нов термин реализације семинара биће објављен одмах по добијању информације од стране организатора програма. Хвала на разумевању!

Организатор програма: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Чачак

Аутори: Зорица Димитријевић, дипломирана социјална радница, Основна школа „Стари град„, Ужице; Марија Вуловић, дипломирани школски психолог-педагог, ОШ „Вук Караџић„ Чачак

Реализатори: Зорица Димитријевић, дипломирана социјална радница, Основна школа „Стари град„, Ужице; Марија Вуловић, дипломирани школски психолог-педагог, ОШ „Вук Караџић„ Чачак

Област: изборни и факултативни предмети

Компетенције: компетенције за уже стручну област

Приоритетна област: унапређивање компетенција наставника у области планирања и реализације наставе оријентисане на исходе (подизање нивоа методичких знања релевантних за циљеве и исходе предмета/области)

Општи циљеви
Развој компетенција наставника у планирању, реализацији и евалуацији наставе Грађанског васпитања, коришћењем ефективних и ефикасних метода и техника у циљу развоја ученичких компетенција и подстицања активизма младих у грађанском друштву.

Специфични циљеви
Унапређивање знања наставника о циљевима, исходима и целовитости процеса учења у настави Грађанског васпитања. Оспособљавање наставника за развој ученичких компетенција за 21 век. Оснаживање наставничких компетенција за интерактивни приступ у реализацији наставе Грађанског васпитања

Циљна група: наставник разредне наставе; наставник предметне наставе – основна школа; наставник предметне наставе – гимназија; наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа; наставник стручних предмета – средња стручна школа; наставник у школи за образовање ученика са сметњама у развоју; наставник у школи за образовање одраслих; наставник општеобразовних предмета у средњој уметничкој школи (музичке/балетске/ликовне); наставник изборних и факултативних предмета; стручни сарадник у школи; сарадник (педагошки андрагошки асистент и помоћни наставник)

Теме
Циљеви, исходи и учење у настави Грађанског васпитања. Улоге и компетенције наставника и ученика. Карактеристике квалитетне наставе Грађанског васпитања и интерактивне методе и технике. Планирање часа Грађанског васпитања, израда припреме за час и евалуација.
Број учесника 30

Пријава и уплата котизације: најкасније до четвртка, 09. маја (или до попуњавања слободних места). Пријаве шаљу искључиво школе, не уважавају се индивидуалне пријаве наставника.
ЦЕНА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА ЈЕ 1.500,оо динара. (Трошкови ручка и освежења током семинара)
ЦЕНА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА ЈЕ 2.500,оо динара. (У овај износ су поред самог семинара, урачунати и трошкови ручка и освежења током семинара)

Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска ББ, 11300 Смедерево: 840 – 942668 – 62 . Модел и позив на број нису потребни.
Информације на телефон: 026/619-906, 060/6831904
Контакт особа: Наташа Максовић

Пријављивање за семинар:
Образац за пријаву можете преузети са линка: http://www.rcsmed.edu.rs/PRIJAVA_ZA_SEMINAR_U_RC_SMEDEREVO.doc и попуњен послати на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.
ИЛИ
мејл са потребним подацима (назив семинара; име, презиме; ЈМБГ; адреса; телефон; имејл; радно место; назив школе у којој радите – уколико школа плаћа котизацију навести: назив школе, адресу школе, ПИБ/ЦРФ и имејл школе) послати на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

2019-05-11 10:00:00
2019-05-11 18:00:00