Електронске оцене – праћење оцењивања и изостајања ученика путем Интернета

Почетак: 24.03.2018 10:00

Каталошки број: 494 ; Компетенцијa: K4 ; Приоритети: 2

Трајање: један дан (8 бодова)

Број учесника је попуњен и накнадно пријављивање није могуће.

СЕМИНАР ЈЕ БЕСПЛАТАН ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА
ЦЕНА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА ЈЕ 2.500,оо динара.

Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска ББ, 11300 Смедерево: 840 – 942668 – 62 (У овај износ су поред самог семинара, урачунати и трошкови ручка и освежења током семинара). Модел и позив на број нису потребни.

Аутори Небојша Лазаревић, професор информатике у Алексиначкој гимназији, Алексинац; Милутин Станковић, програмер, ПДИС; Драган Илић, професор информатике у Гимназији „Стеван Сремац“, Ниш; Емина Лазаревић, професор енглеског језика, ОШ „Вук Караџић“, Житковац; Никола Станковић, наставник разредне наставе, ОШ „Јастребачки партизани“, Мерошина
Реализатори Небојша Лазаревић, професор информатике у Алексиначкој гимназији, Алексинац; Милутин Станковић, програмер, ПДИС
Општи циљеви Оспособљавање наставног кадра за рад ca web апликацијом "Епектронске оцене", повећање ефикасности наставе и комуникације на релацији наставник - родитељ - ученик, у циљу благовременог обавештавања родитеља о успеху и изостанцима њихове деце.
Специфични циљеви Овом пројект-апликацијом ћe се унапредити знања и олакшати рад професионалаца запослених у основним и средњим школама (професори, наставници, стручни сарадници и директори) кроз њихово оспособљавање за рад у електронском дневнику „Епектронске оцене“, уношење оцена, изостанака и напомена електронским путем; Родитељима се омогућује 24-часовни увид у оцене, изостанке, запажања и обавештења разредног старешине путем Интернета; Наставни кадар и стручни сарадници добијају статистику одељења, могућност штампања сведочанстава, диплома и исписница.
Теме програма Предности и мане увођења електронских оцена, референце досадашње употребе; Осврт на актуелни сајт, видео материјале и алате; Инсталација, подешавање и попуњавање подацима електронског дневника – „Електронске оцене“; Практична примена уз симулацију реалне ситуације
Циљна група наставник стручног предмета у основној/средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), наставник изборних и факултативних предмета, стручни сарадник у школи, наставник разредне наставе, наставник предметне наставе – основна школа, наставник предметне наставе – гимназија, наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа, наставник стручних предмета – средња стручна школа, наставник у школи за образовање ученика са сметњама у развоју, наставник у школи за образовање одраслих, наставник општеобразовних предмета – у средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), сарадник (педагошки, андрагошки асистент и помоћни наставник)
2018-03-24 10:00:00
2018-03-24 18:00:00