О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

"Модернизација система средњег стручног образовања" II део

Програм реформе средњег стручног образовања ушао је у своју нову, четврту фазу. У пројекат који се на иницијативу Министарства просвете реализује уз финансијску и техничку подршку Европске уније, до сада је директно или индиректно било укључено преко 150 средњих стручних школа из целе Србије. Нова фаза, „Модернизација система средњег стручног образовања“, има за циљ да подржи наставак реализације реформе средњег стручног образовања. Пројекат се финансира кроз ИПА 2007 програм. Детаљније

Од 16. до 19. јуна одржан је и други по реду семинар на тему "Модернизације система средњег стручног образовања" у нашем Центру. Да подсетимо, први је одржан од 23. до 27. маја. Као и прошли пут, предавачи су били Валентина Младеновић и Јасминка Марковић - Чекић а учесници из средњих школа у Јагодини, Алибунару, Сремској Митровици, Бајиној Башти, Шапцу и Владимирцима. Након уводних напомена и представљања пројекта Модернизације система средњег стручног образоваља, водитељи семинара  са полазницима дискутовали о Стратешким основама средњег стручног образовања и методологији развоја модуларних наставних програма. Обрадити DACUM анализу... Представили различите наставне методе, објаснили значај правилног избора и креирања наставних материјала...

Комплетан план рада и све теме које су се обрађивале на семинару, можете погледати ОВДЕ.