О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

"Модернизација система средњег стручног образовања" II део

Програм реформе средњег стручног образовања ушао је у своју нову, четврту фазу. У пројекат који се на иницијативу Министарства просвете реализује уз финансијску и техничку подршку Европске уније, до сада је директно или индиректно било укључено преко 150 средњих стручних школа из целе Србије. Нова фаза, „Модернизација система средњег стручног образовања“, има за циљ да подржи наставак реализације реформе средњег стручног образовања. Пројекат се финансира кроз ИПА 2007 програм. Детаљније

Од 16. до 19. јуна одржан је и други по реду семинар на тему "Модернизације система средњег стручног образовања" у нашем Центру. Да подсетимо, први је одржан од 23. до 27. маја. Као и прошли пут, предавачи су били Валентина Младеновић и Јасминка Марковић - Чекић а учесници из средњих школа у Јагодини, Алибунару, Сремској Митровици, Бајиној Башти, Шапцу и Владимирцима. Након уводних напомена и представљања пројекта Модернизације система средњег стручног образоваља, водитељи семинара  са полазницима дискутовали о Стратешким основама средњег стручног образовања и методологији развоја модуларних наставних програма. Обрадити DACUM анализу... Представили различите наставне методе, објаснили значај правилног избора и креирања наставних материјала...

Комплетан план рада и све теме које су се обрађивале на семинару, можете погледати ОВДЕ.