О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

"Инклузивно образовање и индивидуални образовни план"

У оквиру пројекта "Карика која недостаје – Развијање механизама којима се подржава успешна транзиција деце са тешкоћама у развоју кроз нивое образовања у редовном образовном систему" у протекла два дана одржан је семинар на тему инклузије.
Основни циљ овог пројекта је повећање доступности образовања деци са тешкоћама у развоју и обезбеђивање континуитета школовања кроз образовне нивое / циклусе (полазак у први разред и полазак у пети разред основне школе).
Циљеви планираних активности су оснаживање стручњака у предшколским установама (ПУ) и основним школама (ОШ) за подршку деци са сметњама у развоју у периоду транзиције на следећи образовни ниво као и креирање приручника о транзицији на основу анализе стручне литературе, спроведеног истраживања и испробавања модела у ПУ и ОШ. Приручник ће садржати препоручене процедуре, активности и облике сарадње значајне за успешну транзицију деце, засноване на искуству образовних установа и испробаних начина и облика подршке.
Пројекат реализује ЦИП - Центар за интерактивну педагогију из Београда у три града у Србији ( Суботица, Врање и Смедерево ), па се тако, предавање у Смедереву одвијало у нашем Центру. Предавачи су били Весна Златановић и Славица Милановић.