О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

"Инклузивно образовање и индивидуални образовни план"

У оквиру пројекта "Карика која недостаје – Развијање механизама којима се подржава успешна транзиција деце са тешкоћама у развоју кроз нивое образовања у редовном образовном систему" у протекла два дана одржан је семинар на тему инклузије.
Основни циљ овог пројекта је повећање доступности образовања деци са тешкоћама у развоју и обезбеђивање континуитета школовања кроз образовне нивое / циклусе (полазак у први разред и полазак у пети разред основне школе).
Циљеви планираних активности су оснаживање стручњака у предшколским установама (ПУ) и основним школама (ОШ) за подршку деци са сметњама у развоју у периоду транзиције на следећи образовни ниво као и креирање приручника о транзицији на основу анализе стручне литературе, спроведеног истраживања и испробавања модела у ПУ и ОШ. Приручник ће садржати препоручене процедуре, активности и облике сарадње значајне за успешну транзицију деце, засноване на искуству образовних установа и испробаних начина и облика подршке.
Пројекат реализује ЦИП - Центар за интерактивну педагогију из Београда у три града у Србији ( Суботица, Врање и Смедерево ), па се тако, предавање у Смедереву одвијало у нашем Центру. Предавачи су били Весна Златановић и Славица Милановић.