О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Пројекат "Друга шанса"

У претходна три дана, у просторијама Регионалног центра, одржан је семинар у оквиру Пројекта Министарства просвете, "Друга шанса". Преко 30 учесника; наставника и професора, из основних школа "Доситеј Обрадовић" из Смедерева и "Свети Сава" из Пожаревца имало је прву обуку из пакета “Интегралног програма обуке за  Функционално основно образовање одраслих (ФООО)".
На почетку семинара, предавачи су ближе упознали полазнике са концептом функционалног основног образовања одраслих (ФООО), а касније су обрађиване различите теме у вези са учењем одраслих, колико се оно разликује од учења деце, какав став заузети, како мотивисати одрасле, како им пробити баријеру у учењу... Практично су пробане и неке интерактивне методе и технике учења и подучавања...

Полазници ће по завршетку првог и другог циклуса добијати сведочанства о завршеним разредима основног образовања, а они који уђу у трећи циклус (VII и VIII разред) похађаће и полагати стручну обуку, чиме стичу сертификат о стручној обучености. Добијањем сведочанстава и сертификата повећаће се степен запошљивости полазника и тиме отворити могућност за излазак из сиромаштва и напуштање друштвене маргине.

Пројекат „Друга шанса“ – Развој система функционалног основног образовања одраслих, финансира Европска унија, а реализује фирма GOPA Consultants. Главни корисник пројекта је Министарство просвете и науке, а пројекат ће трајати 3 године, до септембра 2013. године.

Тренери на семинару су били Марија Црнојевић, психолог и Лидија Миловановић, андрагог.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">