О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Округли сто Регионалне привредне коморе

Сада већ традиционални округли сто Регионалнe привреднe коморe - Пожаревац и градa Смедерева, осми пут у оквиру туристичко-привредне манифестације ,,Смедеревска јесен 2011. године“, одржан је у Регионалном центру Смедерево.
Поздравном речју, присутне је, први поздравио директор Регионалног центра мр Боривоје Јаношевић, изразивши захвалност што је РПК одабрала баш наш Центар за овај округли сто и упутио позив да се и будући састанци оваквог типа, у организацији РПК, одвијају код нас.
Учеснике округлог стола је, у име града Смедерева, поздравио др Иван Стевановић, члан градског већа задужен за заштиту животне средине, након чега су председник РПК Пожаревац, г-ђа Милица Митковић и медијатор округлог стола, Марина Кутин, председник Пододбора за технолошке иновације РПК Пожаревац, упознале све присутне са темом и предавачима.

Као први предавач, о законским регулативама, светским и домаћим искуствима у области заштите и управљања квалитетом ваздуха, предавање је одржала др. Даница Баћановић, помоћник министра за животну средину и просторно планирање.
Други предавач, др.Здравко Веиновић са Институту Гоша, говорио је о квалитету ваздуха, главним изворима загађења ваздуха и последицама повећане емисије штетних гасова на животно окружење.
Након овог излагања, као представник компаније Messer-Техногас, присутнима се обратио Зоран Манић, изневши низ занимљивих чињеница у вези са коришћењем ваздуха као производног импута за добијање техничких гасова у компанији „Messer техногас“ Смедерево.
Из многобројних питања и одговора као и похвала на рачун организатора, може се закључити да су овим округлим столом били задовољни и предавачи и учесници и  да ће се традиција одржавања наставити и следеће године, по девети пут, надамо се поново у нашем Центру.