О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

"Кажи правилно" - неговање говорне културе

Вероватно најважнија ставка у раду сваког учитеља, наставника, професора... невезано за предмет који предаје, јесте говорна култура и високи стандарди усменог изражавања. Вођени оваквим ставом одлучили смо да организујемо семинар који ће се бавити баш културом изражавања. Како су и аутори програма, Станислава Арсић и Данијела Ковачевић - Микић у уводу семинара нагласиле, говорило се о најновијим променама у правопису, језичким недоумицама и дилемама везаним за наш језик. Једна од тема била је и актуелни проблем - језик младих и промене у њему условљене утицајем електронске комуникације... Аутори семинара су полазницима понудили много употребљивих метода за интерактивно учење и оно што је можда и најбитније, а што смо напоменули на почетку - повезали културу изражавања са наставом и других предмета, а не само са предметом Српски језик и књижевност.