О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Интерактивним методама кроз наставу до оцене која мотивише

Данас је одржан још један семинар који ми, као Центар подржавамо. Преко 30 полазника, на челу са ауторима семинара Соњом Милетић и Невеном Перић, се у протеклих осам сати бавило једном од најосетљивијих тема образовања – оцењивањем, али кроз интерактивне технике учења. У пријатној атмосфери, полазници су изучавали теорије учења, Блумову таксономију, основе науке о оцењивању. Након анализе неких готових решења инструмената за праћење напредовања ученика, креирали су сопствене инструменте, прилагођене конкретним ученицима и наставним ситуацијама.

На крају радног дана излистане су технике учења које су помогле полазницима да проуче ову озбиљну тематику, а које могу користити у свом даљем раду у учионици на садржајима разних предмета.