О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Физика кроз огледе

Први семинар за професоре физике у нашем Центру, изазвао је интересовање, како професора из школа у Смедереву, тако и из целог Подунавског и Браничевског региона, те смо на данашњем семинару имали учеснике из Смедеревске Паланке, Велике Плане, Брадарца, Пожаревца, Крепољина, Липа, Скобаља, Мале Крсне, Вранова и наравно Смедерева.
Генерално, циљ свих семинара је унапређење постојећег знања али и другачији приступ већ постојећем, па се по том принципу, другачијег, бољег и деци приступачнијег начина, радило и на данашњем семинару. Сјајно припремљене ауторке семинара, Татјана Мишић и Марина Најдановић-Лукић са изузетно мотивисаном групом учесника у протеклих осам сати извели су низ демонстрационих огледа. Циљ комплетног семинара је приближити деци физику кроз практичне и занимљиве огледе и направити добру припрему часа за дати оглед.
Поглед на евалуационе табеле говори да су сви учесници, листом, били одушевљени данашњим радом, како у смислу предавања самих ауторки и њихове спреме, тако и кроз могућност директне примене наученог.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">