О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Интерактивним методама кроз наставу до оцене која мотивише

Увек актуелна и тема која са собом носи разне полемике јесте тема у вези са оцењивањем. Разни принципи оцењивања, елементи оцене и најчешће грешке приликом оцењивања, као и разне методе у настави које могу да доведу до веће мотивације код деце, а самим тим и боље оцене, само су неке од тема које се обрађују на семинару "Интерактивним методама кроз наставу до оцене која мотивише".
И овог пута је интересовање било огромно, па овом приликом обавештавамо све заинтересоване, који нису могли да присуствују семинару због ограниченог броја, да ћемо исти семинар организовати у првом слободном термину у јануару следеће године.
Кроз низ радионица, ауторке семинара Соња Милетић и Невена Перић, су присутним колегама указале на кључна места у процесу оцењивања, како да кроз игру деци приближе градиво и тиме их мотивишу, што ће у крајњем збиру дати и много боље оцене, што ће децу свакако још више мотивисати за даљи рад.
На крају радног дана излистане су технике учења које су помогле полазницима да проуче ову озбиљну тематику, а које могу користити у свом даљем раду у учионици на садржајима разних предмета.

Погледајте утиске полазника семинара

, Кена Робинсона (прим.аут. Препоручујем још два кратка филма истог аутора: Започнимо револуцију учења! и Школе убијају кеативност- оба клипа имају опцију укључивања српских превода)

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash"> " />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">