О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запослених за вакцинацију против COVID-19

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма ЗУОВ-а 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Мрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије организује:
ШЕСТУ КОНФЕРЕНЦИЈУ МРЕЖЕ РЦ И ЦСУ СРБИЈЕ
За директоре и секретаре установа у образовању и све профиле наставника и васпитача

„ПРОФЕСИОНАЛНА ПОДРШКА РУКОВОДИОЦИМА УСТАНОВА У ОБРАЗОВАЊУ - АКТУЕЛНОСТИ У ОБРАЗОВНОМ СИСТЕМУ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ“Oдгoвoрнoст дирeктoрa у oбрaзoвнoм систeму Рeпубликe Србиje"

Стручни скуп је акредитован код ЗУОВ-а, а учесници добијају сертификат на два бода.

Конференција и сајам ће бити одржани у Врњачкој Бањи, 05-07. октобра 2022. године, у хотелу „Цептер“.

Котизација за учешће на конференцији по учеснику износи 9.600,oo РСД (радни материјал и освежење на паузама).

Приjaву зa учeшћe нa кoнфeрeнциjи мoжeтe извршити искључивo OВДE.

Рок за уплату котизације је 03. октобар 2022. године

Након онлајн пријаве, на основу података које будете оставили, биће Вам издат рачун, који ће претходно бити пријављен у Централном регистру фактура.
Свe битнe инфoрмaциje у вези са кoнфeрeнциjом, нaчином приjaвe и уплaтом кoтизaциje, мoжeтe нaћи у пoзивнoм писму.

Прeузмитe Пoзивно писмo
Прeузмитe Aгeнду

Школско законодавство - основа развоја образовања и васпитања 20. - 22.04.2012.

Програм „Школско законодавство - основа развоја образовања и васпитања", аутора Смиље Крнете, дипломираног правника и коаутора Биљане Лајовић, дипломираног психолога, специјалисте школске психологије, одржан је у протекла три дана у нашем Центру. Осим аутора, госпође Крнете, предавачи на тродневном семинару били су Наташа Стојановић и Славица Ђорђевић.
Програм чини шecт модула конципираних на основу новог Закона о основама система образовања и васпитања, одговарајућих подзаконских аката и потреба школске праксе:
1. Органи школе у служби остваривања принципа и циљева образовања
2. Школа - безбедно место
3. Право свих на образовање
4. Ученик - одговоран субјект образовања и васпитања
5. Приправништво - улаз у професију
6. Наставници и стручни сарадници - часна професија
Двадесетак учесника семинара, углавном директора, помоћника директора и секретара школа, имало је прилику да осим класичног предавања поменутих модула, у активној дискусији, од предавача добије низ корисних информација, тумачења и појашњења како би се што боље ставили у службу остваривања принципа и циљева oбразовања, те разјаснили и прецизно издефинисали права, обавезе и одговорности запослених у школи.