О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма ЗУОВ-а 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Да глумимо заједно - наш семинар у Сараорцима

Програм је подржан од стране Центра и налази се у Каталогу под бројем 356.
У Основној школи „ Херој Света Младеновић“ у Сараорцима, 13. 10. 2012. године, одржан је први семинар „Да глумимо заједно“.
Овај програм је настао као резултат рада наставника у оквиру школског фестивала који се реализује већ неколико година. Ауторке и реализаторке овог семинара, Весна Радуновић и Биљана Тодоровић, потрудиле су се да своја искуства поделе са колегама. Дочекала их је топла и пријатна атмосфера у школи. Полазници семинара били су веома активни, креативни и спремни за размену искустава о једној веома важној теми – укључивање деце са сметњама у развоју у ваннаставне активности.
Циљ програма је повећање компентенција наставника за мотивацију родитеља и ученика за учешће у школским манифестацијама. На основу анализе упитника за учеснике семинара, можемо рећи да је овај семинар побудио жељу код колега да се и овим ученицима пружи још већа могућност укључивања у свим дешавањима у школи.