О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запослених за вакцинацију против COVID-19

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма ЗУОВ-а 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Мрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије организује:
ШЕСТУ КОНФЕРЕНЦИЈУ МРЕЖЕ РЦ И ЦСУ СРБИЈЕ
За директоре и секретаре установа у образовању и све профиле наставника и васпитача

„ПРОФЕСИОНАЛНА ПОДРШКА РУКОВОДИОЦИМА УСТАНОВА У ОБРАЗОВАЊУ - АКТУЕЛНОСТИ У ОБРАЗОВНОМ СИСТЕМУ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ“Oдгoвoрнoст дирeктoрa у oбрaзoвнoм систeму Рeпубликe Србиje"

Стручни скуп је акредитован код ЗУОВ-а, а учесници добијају сертификат на два бода.

Конференција и сајам ће бити одржани у Врњачкој Бањи, 05-07. октобра 2022. године, у хотелу „Цептер“.

Котизација за учешће на конференцији по учеснику износи 9.600,oo РСД (радни материјал и освежење на паузама).

Приjaву зa учeшћe нa кoнфeрeнциjи мoжeтe извршити искључивo OВДE.

Рок за уплату котизације је 03. октобар 2022. године

Након онлајн пријаве, на основу података које будете оставили, биће Вам издат рачун, који ће претходно бити пријављен у Централном регистру фактура.
Свe битнe инфoрмaциje у вези са кoнфeрeнциjом, нaчином приjaвe и уплaтом кoтизaциje, мoжeтe нaћи у пoзивнoм писму.

Прeузмитe Пoзивно писмo
Прeузмитe Aгeнду

Угледни час – прилика за све

Увођењу инклузивног образовања у школе, предходио је период припрема који се огледао у јачању позитивног става просветних радника према укључивању деце из осетљивих група, повећање знања и вештина наставника за рад са том децом, израду нових аката који регулишу рад школа, изградња механизама за подршку како би се инклузија што ефикасније спровела.
Овај први период отворио је низ питања и проблема о којима се можда није довољно размишљало приликом писања мера око  инклузивног образовања и поставља се питање колико су школе уопште оспособљене за укључивање појединих групе деце.
Наш Центар се активно укључио у овај процес припреме, организацијом низа семинара на тему инклузије, а такође, подржавши програм „Угледни час – прилика за све“, аутора Биљане Тодоровић и Слађане Доброте.
Поменути семинар је данас одржан уз присуство 30 просветних радника, где су се аутори потрудили да у осам сати семинара усмере и оснаже наставнике за рад са ученицима са сметњама у развоју, те да у својим одељењима, кроз угледне часове, развију позитивни став и емпатију код друге деце.