О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

"Индивидуални план подршке и индивидуални образовни план"

Након изузетно посећене трибине о Инклузији, одржан је, у петак и суботу, 18. и 19. фебруара, дводневни семинар за групу oд 32 наставника основних и средњих школа општине Смедерево са темом ИНДИВИДУАЛНИ ПЛАН ПОДРШКЕ И ИНДИВИДУАЛНИ ОБРАЗОВНИ ПЛАН. Аутори и реализатори овог семинара су мр Славица Марковић, директор ШОСО „Милан Петровић“ у Новом Саду и Мирјана Лазор, дипломирани школски педагог, а теме које су се обрађивале биле су: Инклузивна филозофија (култура, пракса, политика); Практичне методе рада у инклузивном контексту; Индивидуално усмерено планирање (индивидуални план подршке и индивидуални образовни план); Прилагођавање наставног плана и програма; Проблеми оцењивања у инклузивном окружењу.

Првог дана, аутори семинара су теоријски изнели проблем инклузије присутним полазницима, док је другог дана, семинар био базиран на групном раду. Полазници су били подељени у више група, где су на практичним примерима могли боље да се упознају са проблемом ИОП.

Ово је само једана од активности које се у нашем граду реализују у оквиру подршке наставницима за остваривање квалитетне инклузивне праксе за сву децу. Друштво учитеља Смедерево је већ раније препознало потребу учитеља за проширивањем знања у области инклузивног образовања...

Опширније

Слике са семинара