О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

"Мултимедијална музичка радионица"

У суботу и недељу, 26. и 27. фебруара, одржан је семинар посвећеном музичкој уметности. Првог дана, уз пријатне уводне ноте, реализатори семинара, мр Силвана Грујић и Маријана Милошевић-Симић упознали су учеснике да ће у оквиру  семинара бити детаљно обрађена употреба мултимедијалних средстава у области музичке културе, а у циљу постизања квалитетнијег рада васпитача у предшколским установама и наставника у основним школама као и основним музичким школама. Такав приступ иницира дечје интересовање за музику, развија и негује слух, гради музички укус и развија стваралачко изражавање. Семинару присуствује око 30 учесника: професора музике у основним школама, учитеља, као и васпитача у предшколским установама.

Други дан семинара почео је радионицом само за учитеље, док су се у  другом делу прикључили сви остали учесници. Предавачи су се другог дана више базирали на практичним примерима усавршавања  наставе, где су и сами учесници могли да се опробају у својим музичким вештинама, изнесу своја запажања, предлоге...

Опширније

Слике са семинара