О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

"Философија са етиком" - први део

Данас је у Регионалном центру одржан први од три дела семинара "Философија са етиком". Семинар је отворила аутор овог предавања, госпођа Олга Вучић, док су се у каснијим излагањима смењивали професори факултета иначе реализатори поменутог семинара. Неке од тема којима се семинар бави јесу и "Улога вредности у науци", "Појам признања у Хегеловој философији права", "Постметафизички појам истине и морала", "Криза духовних вредности", "Актуелност Аристотелове практичне философије", "Хришћанска етика" и др. По самим насловима тема видите да су циљна група овог предавања углавном били професори философије, социологије, грађанског васпитања, верске наставе, педагози, психолози... Други део семинара одржаће се 19. марта, такође у просторијаа Регионалног центра у Смедереву.

Опширније

Слике са првог дела семинара

Повезане вести:

Философија са етиком - други део

Философија са етиком - трећи део