О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

"Школа и јавност" 2

И по други пут су у нашем Центру, програм и водитељи семинара "Школа и јавност" одушевили све учеснике. Морамо, опет, признати да су се и учесници својим залагањем и  креативношћу одужили на најбољи могући начин. Подсећања ради, исти семинар је већ одржан 11. и 12. децембра прошле године, а због огромног интересовања, одлучили смо да га поновимо, пар месеци касније, 12. и 13. марта. Интересовање је опет било велико што због саме теме семинара и области које обрађује, тако и због сјајних утисака, које су, сигурни смо, учесници првог семинара, пренели својим колегама.

Неке од основних теме које су обрађене су: односи са јавношћу; Правила у пословној комуникацији запослених у школи; Визуелни идентитет и средства визуелне комуникације; Организовано деловање на промоцији школе... Аутори и водитељи семинара су Валентина Златановић-Марковић и Ивана Станаћев.

Семинару су присуствовали просветни радници Подунавског и Браничевског округа.

Слике са семинара