РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма ЗУОВ-а 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

ЈАВНИ ПОЗИВ Центар за промоцију науке, март 2024
ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПРИЈАВА ЗА ФИНАНСИЈСКУ ПОДРШКУ ПРОЈЕКТИМА ПРОМОЦИЈЕ И ПОПУЛАРИЗАЦИЈЕ НАУКЕ У 2024. ГОДИНИ

Циљеви Јавног позива су подизање нивоа научне писмености и научнe културе кроз децентрализацију промоције и популаризације науке на територији Републике Србије; подршка разноврсним и иновативним пројектним приступима; подршка високоутицајним пројектима из области промоције науке; подршка креативним пројектима који афирмишу доступност знања у отвореном простору.

Јавни позив Центар за промоцију науке

Позив за ЈП 2024

Оглас јавни позив 2024

Упутство за попуњавање ЈП 2024

Образац пријаве Годишњег програма НК Смедерево 2024

Трибина "Рад одељењских старешина и одељењских заједница"

Вечерас је у нашем Центру одржана трибина "Рад одељењских старешина и одељењских заједница", на којој су предавачи Катарина Дуњић Мандић, Татјана Јаћимовић и Гордана Поповић Божанић продискутовали са учесницима, њих четрдесетак, о великом броју битних тема за што квалитетнији рад одељенског старешине.
Часови одељенског старешине су један од битнијих облика у васпитно-образовном раду са ученицима. Сваки овај час се попут осталих мора добро осмислити, за тај час се наставник мора и те како припремити, изабрати адекватне теме и активности.
Одељенски старешина мора да разговара са својим ученицима о свим проблемима које имају, како о онима везаним за наставу, тако и о онима који се односе на васпитање, психолошке промене, међуљудске односе и породицу. Он није само руководилац одељењем, који води рачуна о дисциплини ученика, него мора својим понашањем, ставовима и ауторитетом да буде узор својим ученицима. Зато је његова улога од великог значаја у васпитној сфери.
Тема која се у данашње време све више провлачи у раду одељенског старешине јесте праћење изостајања ученика - превенција и интервенција, те васпитно-дисцилински поступак који одељенски старешина мора да предузме у датим околностима.

РЕШЕЊЕ ГРАДСКОГ ВЕЋА О ДАВАЊУ САГЛАСНОСТИ НА ЦЕНОВНИК РЦ СМЕДЕРЕВО

ЦЕНОВНИК УСЛУГА РЦ СМЕДЕРЕВО