О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

"Философија са етиком" - други део

Други део семинара "Философија са етиком" почео је предавањем професорке Олге Вучић на тему "Еутаназија или природна смрт". Учесници су тему обрађивали кроз радионицу и упознали се са новом ЕРР методом. Такође, расправљало се и о темама "Етичке теорије" и "Истинољубивост или лаж", где је предавач такође била професорка Вучић.

У другом делу данашњег семинара, публициста, Слободан Дивјак обрадио је тему "Да ли можемо имати знања о Богу", где су учесници имали своја размишљања и кроз међусобну дискусију их изнели.

Као последњи предавач у данашњем раду, докторант, Александар Лукић је предавао и отворио дискусију на тему "Ум и митологија".

Семинар се наставља 2. априла.

Повезане вести:

Философија са етиком - први део

Философија са етиком - трећи део