О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

"Философија са етиком" - трећи део

Завршен је и последњи део, троделног семинара, "Философија са етиком". Данашње предавање отворила је, представљањем предавача, аутор семинара, госпођа Олга Вучић, која је, након тога, реч препустила Радмили Корици-Тошовић, школском психологу, која је обрадила тему: "Ступњеви развоја свести и могућност разумевања апстрактних питања". У наставку дана, предавања су, кроз радионице и дискусије, одржале професорка Олга Вучић са темама "Морал и професија, етика и медицина", "Нова етика животне средине" и "Моралне дилеме у односу на трансплантацију и донорство", као и Др. Ирина Деретић која је полазницима семинара држала предавање и продискутовала о теми "Платоново учење о три дела душе".

Опширније о техничким детаљима семинара

Слике са трећег дела семинара

Повезане вести:

Философија са етиком - први део 5.3.2011.

Философија са етиком - други део 19.3.2011.