О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

"Проактивни приступ учењу историје"

Савремена настава и савремено образовање у данашње време, захтевају одређене промене у самом приступу презентовања градива, па чак и кад је предмет предавања стар вековима. Акценат на "векове" је бачен сасвим намерно јер је 2. и 3. априла у Центру одржан дводневни семинар из историје. "Проактивни приступ учењу историје – нове методе и технике", како гласи назив семинара, је покушај да се настава историје што више приближи ученицима и прилагоди данашњем времену и размишљању.

Првог дана, предавачи на семинару су биле професорке историје Вера Исаиловић и Весна Лучић, које су полазницима презентовалие стандардне али и посебне принципе наставе, и у теорији и у пракси.

Други дан семинара започео је Оливер Мићић Бућић приказом примене савремених технологија и програма у настави историје: Интерактивне мапе и лента времена (Креатор фолија, Пројектор фолија и Тајм-лајн мејкер). Поред доста позитивних страна овакве наставе, наставници и професори су изнели и неколико мана, задржавши се на највећој - потпуна неопремљеност школа за овакав вид наставе.

У наставку семинара учесници и аутори размењивали су идеје а све у вези побољшања наставе историје. Кроз практичан рад и радионице, полазници семинара су на делу могли да виде сјајне идеје аутора. Поделом сертификата завршен је дводневни семинар.

Опширније о техничким детаљима семинара