РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма ЗУОВ-а 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

ЈАВНИ ПОЗИВ Центар за промоцију науке, март 2024
ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПРИЈАВА ЗА ФИНАНСИЈСКУ ПОДРШКУ ПРОЈЕКТИМА ПРОМОЦИЈЕ И ПОПУЛАРИЗАЦИЈЕ НАУКЕ У 2024. ГОДИНИ

Циљеви Јавног позива су подизање нивоа научне писмености и научнe културе кроз децентрализацију промоције и популаризације науке на територији Републике Србије; подршка разноврсним и иновативним пројектним приступима; подршка високоутицајним пројектима из области промоције науке; подршка креативним пројектима који афирмишу доступност знања у отвореном простору.

Јавни позив Центар за промоцију науке

Позив за ЈП 2024

Оглас јавни позив 2024

Упутство за попуњавање ЈП 2024

Образац пријаве Годишњег програма НК Смедерево 2024

"Проактивни приступ учењу историје"

Савремена настава и савремено образовање у данашње време, захтевају одређене промене у самом приступу презентовања градива, па чак и кад је предмет предавања стар вековима. Акценат на "векове" је бачен сасвим намерно јер је 2. и 3. априла у Центру одржан дводневни семинар из историје. "Проактивни приступ учењу историје – нове методе и технике", како гласи назив семинара, је покушај да се настава историје што више приближи ученицима и прилагоди данашњем времену и размишљању.

Првог дана, предавачи на семинару су биле професорке историје Вера Исаиловић и Весна Лучић, које су полазницима презентовалие стандардне али и посебне принципе наставе, и у теорији и у пракси.

Други дан семинара започео је Оливер Мићић Бућић приказом примене савремених технологија и програма у настави историје: Интерактивне мапе и лента времена (Креатор фолија, Пројектор фолија и Тајм-лајн мејкер). Поред доста позитивних страна овакве наставе, наставници и професори су изнели и неколико мана, задржавши се на највећој - потпуна неопремљеност школа за овакав вид наставе.

У наставку семинара учесници и аутори размењивали су идеје а све у вези побољшања наставе историје. Кроз практичан рад и радионице, полазници семинара су на делу могли да виде сјајне идеје аутора. Поделом сертификата завршен је дводневни семинар.

Опширније о техничким детаљима семинара

РЕШЕЊЕ ГРАДСКОГ ВЕЋА О ДАВАЊУ САГЛАСНОСТИ НА ЦЕНОВНИК РЦ СМЕДЕРЕВО

ЦЕНОВНИК УСЛУГА РЦ СМЕДЕРЕВО