О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

"Израда школског сајта"

Као наставак низа семинара о што бољој промоцији школе, поред већ одржаног семинара "Школа и јавност", у нашем Центру одржан је семинар "Израда школског сајта". Како се из самог наслова види, циљ овог семинара био је да обучи учеснике да сами могу да направе сајт школе и на тај начин на најбољи могући начин представе своју школу широј јавности.  Предавачи, Милорад Славковић и Зоран Луковић у првом делу семинара говорили су о општим појмовима израде сајта и о самој архитектури система за управљање садржајем (CMS),  у другом делу су обрађене секције, категорије и чланци, као саставни делови сваког сајта и уопште унапређење првопостављеног сајта додатним модулима. Као последњу област обрадили су постављање урађеног сајта на web сервер.

Сви учесници су самостално, уз надзор предавача,  успешно направили пробни сајт. Како је то тек почетак, од учесника тек треба очекивати праве резултате у визуелном али и  у функционалном изгледу поменутих (пробних) сајтова.

Опширније о техничким детаљима семинара