О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

"Израда школског сајта"

Као наставак низа семинара о што бољој промоцији школе, поред већ одржаног семинара "Школа и јавност", у нашем Центру одржан је семинар "Израда школског сајта". Како се из самог наслова види, циљ овог семинара био је да обучи учеснике да сами могу да направе сајт школе и на тај начин на најбољи могући начин представе своју школу широј јавности.  Предавачи, Милорад Славковић и Зоран Луковић у првом делу семинара говорили су о општим појмовима израде сајта и о самој архитектури система за управљање садржајем (CMS),  у другом делу су обрађене секције, категорије и чланци, као саставни делови сваког сајта и уопште унапређење првопостављеног сајта додатним модулима. Као последњу област обрадили су постављање урађеног сајта на web сервер.

Сви учесници су самостално, уз надзор предавача,  успешно направили пробни сајт. Како је то тек почетак, од учесника тек треба очекивати праве резултате у визуелном али и  у функционалном изгледу поменутих (пробних) сајтова.

Опширније о техничким детаљима семинара