О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Оснивачка скупштина "Мреже РЦ и ЦСУ" Србије

Још један састанак свих директора регионалних центара одржан је у Смедереву, у Регионалном центру за стручно усавршавање. Састанак је започео усвајањем записника са прошлог скупа, а наставио главном темом данашњег окупљања - Оснивачком Скупштином Мреже. Потписан је оснивачки акт  "Удружења Регионалних центара за професионални развој запослених у образовању и Центара за стручно усавршавање “МРЕЖА РЦ И ЦСУ СРБИЈЕ”". Реч је о добровољном, невладином и непрофитном удружењеу основаном на неодређено време ради међусобне сарадње, размене искустава и заједничког деловања, у циљу остваривања заједничких интереса утврђених статутом Мреже, законом и другим актима".

Циљеви Мреже су:

• подстицање размене искустава, примера добре праксе, литературе, публикација и информација о свим аспектима рада чланица;
  • развој напредне базе података која ће бити доступна свим чланицама, а кроз размену постојећих појединачних база података чланица;
  • заједнички наступ према Министарству просвете, Заводу за унапређење образовања/Центру за професионални развој (ЗАВОД/ЦПД), руководствима школа и другим образовним институцијама;
  • заједнички наступ према извођачима обука;
  • заједнички наступ у промоцији обука и медијским промоцијама чланица;
  • континуирана обука особља чланица кроз организовање семинара и обука;
  • оснаживање свих облика међусобне сарадње чланица;
  • успостављање контаката и пословне сарадње са сличним Удружењима и Савезима у земљи и иностранству;

Након Оснивачке скупштине, усвојен је и статут "Мреже" и изабрана радна тела, Управни и Надзорни одбор.

Како састанку, из оправданих разлога, није могао да присуствује директор Центра у Кикинди, господин Добривој Мартоноши, путем видео линка је ипак био присутан и учествовао у раду и гласању, те одлукама донетим на данашњем састанку. (погледати слику)