О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Радионица француског језика

Након учествовања на семинару посвећеном француском језику "Континуирано образовање професора француског као страног језика" професорка Гимназије у Смедереву, Снежана Илишковић дошла је на идеју да би уз коришћење сјајних могућности које наш Центар пружа, неколико часова, кроз радионицу, могла са својим ђацима да одржи у Регионалном центру. Двадесетак ученика наше Гимназије је око два школска часа имало прилику да посети најразличитије сајтове, тематски везане за Француску и Француски језик и уз стручну помоћ професорке Илишковић, одради изузетно значајне вежбе за чију изведбу до сада ученици нису имали тако повољне могућности.
Из разговора са ученицима и професорком, након овог кратког курса, није било тешко видети позитивно изненађење и задовољство пруженим условима, уз обострано изражену жељу да је ово тек почетак сарадње.
У име Регионалног центра за стручно усавршавање ову прилику користимо да похвалимо иницијативност колегинице Илишковић, која је самом променом радног амбијента већ остварила значајан дидактички и методички циљ.
Биће нам задовољство и с радошћу ћемо примити и све остале колеге и њихове ученике за овакве и сличне активности.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">