О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Висока делегација града Линца у посети Регионалном центру

Делегација предвођена градоначелником Смедерева, господином Предрагом Умичевићем, проф др Friedrich Roithmayr, проректором Универзитета "Johannes Kepler" у Линцу, Klaus Luger, замеником градоначелника града Линца и мр Belmir Zec, председником Бироа за интеграције у Линцу посетила је данас Регионални центар.

У оквиру сарадње Смедерева и Линца, и данашње посете Смедереву, као једну од најинтересантнијих установа, гости из Аустрије посетили су Регионални центар, којом приликом нису крили одушевљење условима и могућностима које наш Центар пружа. Директор Центра, мр Боривоје Јаношевић, упознао је госте са активностима у Центру. Гости су имали прилику да се и непосредно упознају са начином рада, јер је током посете управо одржаван семинар "Друга шанса" у организацији Министарства просвете. Рад Центра послужио је као основа за разговоре на тему проширења сарадње у области образовања.

Сарадња Линца и Смедерева

Сарадња локалних самоуправа Смедерева и Линца, започета посетом смедеревске делегације овом аустријском граду у фебруару, потврђена је ове суботе документом о заједничким акцијама и наступима на привредном, културном и полљу образовања на који су своје потписе ставили градоначелник Смедерева Предраг Умичевић и заменик градоначелника Линца Клаус Лугер.
Два града веже река Дунав, заједничко им је и да оба имају луке и железаре на својим територијама, а посебан нагласак у будућој сарадњи биће на образовању, како је истакао и члан аустријске делегације Фридрих Ротмајер, проректор Универзитета "Јоханес Кеплер" из Линца.
извор:"Блиц", недеља 3.јул 2011.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">