О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Актив директора основних и средњих школа

Градоначелник Смедерева, господин Предраг Умичевић, данас се са сарадницима, председником Скупштине Града Смедерево, господином Бранчетом Стојановићем, помоћником градоначелника за образовање, господином Драганом Станићем и начелником Јавних служби, госпођом Горданом Соле, сусрео са директорима свих основних и средњих школа у Општини.
Основна тема разговора је било пословање школа на почетку школске године са посебним освртом на материјалнио финансијско пословање. Градоначелник је упознао присутне са тренутном ситуацијом и реалним могућностима које ће постојати у месецима који следе.
Састанку су присуствовали и представници Општинске просветне инспекције, Мирјана Петровић и Ненад Анђелић.