О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Посета сајму књига у Београду

Колектив Регионалног центра Смедерево посетио је данас сајам књига у Београду. Осим могућности упознавања са најновијим издањима књига, приручника и најсавременије опреме која је у понуди на тржишту, била је ово прилика и да се и наш Центар представи једном броју потенцијалних сарадника - корисника.
Процена је да би наредни сајам свакако требало искористити да се на посебном штанду представи Мреже регионалних центара, с обзиром на још увек изражену потребу упознавања најшире јавности са постојањем, местом и улогом центара.