О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Привредна комора - иновације у Србији

У организацији Регионалне привредне коморе, данас је одржан састанак на тему иновација.
Др Даница Мићановић из Привредне коморе Србије осврнула се на стање иновационе делатности у републици Србији, и том приликом истакла конкурентност Србије на овом пољу, те приказала податке о издвајању из буџета за иновације и између осталог навела примере имплементације иновација и технологија.
Учешће у данашњем састанку узео је и мр Ђуро Борак, дипл.инж.маш. председник Одбора за техничке иновације ПКС, својим предавањем на тему "Иновативност као основ за дугорочну политику конкурентности", где је изнео низ занимљивих статистичких података који указују на повезаност иновативности и конкурентности.
Присутнима се обратио и Слободан Василијевић, такође из Одбора за технолошке иновације темом: "Програми за финансирање иновација у Србији и у Европској унији", након чега је отворена дискусија у којој су сви присутни имали итекако значајна запажања на презентоване теме.