О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Актив директора основних и средњих школа у Смедереву

Данас је у просторијама Регионалног центра одржан састанак са директорима основних и средњих школа Општине Смедерево. Састанку су присуствовали и Драган Станић, помоћник градоначелника за образовање и Мр Боривоје Јаношевић, вд директора Центра.

Господин Станић упознао је присутне са сврхом и основним постулатима функционисања Центра. Мр Јаношевић је након поздравне речи позвао директоре да Центар третирају као део својих школа и да су у њему они и наставници школа којима руководе добродошли у свако доба. Такође је изразио огромно задовољство одзивом - интересовањем наставника за семинар који ће се одржати у суботу и недељу, 11. и 12. децембра 2010. И поред тога што је дошло до малог неспоразума, можда и незадовољства једног броја наставника што неће моћи да присуствују овом семинару, вд директора центра истакао је да свакако радује чињеница да се преко сто наставника пријавило за поменути семинар. На жалост, због немогућности реализатора да раде са групом већом од 20 - 25 учесника,  Јаношевић је обећао да ће након божићних празника Центар организовати још један бесплатан семинар.

Осим наведеног, договорени су технички детаљи везани за комуникацију школа са Центром. Такође је за 18. децембар 2010. најављен семинар ( такође бесплатан), везан за рад са интерактивним таблама и дидактичким средствима у настави математике. О свему више наредних дана.

Слике са актива директора