О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Састанак Мреже РЦ и ЦСУ Србије 10.11.2011.

У просторијама РЦ Смедерево одржан је састанак Мреже РЦ и ЦСУ Србије. Састанку су присуствовали директори девет РЦ и ЦСУ.
Једногласно је донета одлука о пријему ЦСУ Крагујевац у Мрежу РЦ и ЦСУ, тако да је то сада десети центар у Србији.
Такође, размотрена је актуелна проблематика рада, са посебним акцентом на припрему годишњег планирања рада и активности у наредној години. Сва ова питања ће се детаљније разматрати на скупу у Кикинди који ће се одржати од 22. до 24. 11. 2011. уз учешће представника Донатора.
Учешће је, у другом делу састанка, узела и госпођа Мирјана Ђукић, представник GIZ BOSS пројекта, која је са присутним директорима центара детаљније размотрила конкретна питања у вези са реализацијом Пројекта.