О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

IV семинар пољопривредне саветодавне и стручне службе Смедерево 28. - 30.11.2011.

Пољопривредна саветодавна и стручна служба Смедерево је у протекла три дана организовала "Зимску школу за пољопривредне произвођаче".
28. новембра, првог дана предавања, заступљене су биле воћарске теме, другог дана, 29. новембра, ратарско-повртарске и 30. новембра, трећег и последњег дана, сточарске теме.
Семинар је отворила директор ПССС Смедерево, Биљана Николић а након уводне и поздравне речи, присутне је поздравио градоначелник Смедерева, господин Предраг Умичевић, који је изразио задовољство великим одзивом пољопривредника и у пар речи се осврнуо на тематику семинара, пожелевши учесницима да се у наредним годинама окупљају у бољим околностима по пољопривреду.
У радном делу семинара, сва три дана, учесницима, њих, преко 150, се обратило 16 предавача из већ споменутих области, воћарства и виноградарства, ратарства и повртарства, и сточарства.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">