О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запослених за вакцинацију против COVID-19

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма ЗУОВ-а 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Мрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије организује:
ШЕСТУ КОНФЕРЕНЦИЈУ МРЕЖЕ РЦ И ЦСУ СРБИЈЕ
За директоре и секретаре установа у образовању и све профиле наставника и васпитача

„ПРОФЕСИОНАЛНА ПОДРШКА РУКОВОДИОЦИМА УСТАНОВА У ОБРАЗОВАЊУ - АКТУЕЛНОСТИ У ОБРАЗОВНОМ СИСТЕМУ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ“Oдгoвoрнoст дирeктoрa у oбрaзoвнoм систeму Рeпубликe Србиje"

Стручни скуп је акредитован код ЗУОВ-а, а учесници добијају сертификат на два бода.

Конференција и сајам ће бити одржани у Врњачкој Бањи, 05-07. октобра 2022. године, у хотелу „Цептер“.

Котизација за учешће на конференцији по учеснику износи 9.600,oo РСД (радни материјал и освежење на паузама).

Приjaву зa учeшћe нa кoнфeрeнциjи мoжeтe извршити искључивo OВДE.

Рок за уплату котизације је 03. октобар 2022. године

Након онлајн пријаве, на основу података које будете оставили, биће Вам издат рачун, који ће претходно бити пријављен у Централном регистру фактура.
Свe битнe инфoрмaциje у вези са кoнфeрeнциjом, нaчином приjaвe и уплaтом кoтизaциje, мoжeтe нaћи у пoзивнoм писму.

Прeузмитe Пoзивно писмo
Прeузмитe Aгeнду

Радни састанак представника стручних тимова за инклузивно образовање

У оквиру пројекта "Карика која недостаје – Развијање механизама којима се подржава успешна транзиција деце са тешкоћама у развоју кроз нивое образовања у редовном образовном систему" данас је у нашем Центру одржан радни састанак представника стручних тимова за инклузивно образовање.
Састанку је присуствовало 50 учитеља четвртог разреда, наставника петог разреда који следеће године преузимају одељења четвртог разреда (будуће разредне старешине) и стручних сарадника из школа у Смедеревској општини. Иако је првобитно као предавач била планирана и Весна Златаровић, психолог и програмски координатор ЦИП-а (Центар за интерактивну педагогију), због здравствених проблема је изостала али се то није одразило на квалитет предавања јер је цео састанак врло успешно водио Вук Јоцић, специјални едукатор и рехабилитатор, асистент на пројекту ЦИП-а.
Највише речи на данашњем састанку било је о педагошком континуитету, концепту спремности за школу, наспрам концепта спремности школе за дете као и о транзиционом плану као средству за обезбеђавање континуитета за децу са сметњама у развоју али и сву другу децу. Састанак је завршен дискусијом у вези са баријерама које још увек постоје и како их превазићи.