О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Састанак медицинских сестара предшколских установа

Данас је у просторијама Центра, пред више од 50 учесника, одржан други скуп - едукација, медицинских сестара предшколских установа који се односи на предстојеће стицање лиценце васпитача. Пре почетка, присутне су поздравили директор Центра, мр Боривоје Јаношевић и заменик директора ПУ "Наша радост", Влада Лазић. Предавач на данашњем скупу била је педагог гђа Душица Стојковић, саветник Министарства просвете, која је заједно са председницом Удружења, медицинском сестром Драганом Арсић дала објашњење за нову законску регулативу и изнела услове за полагање испита за добијање лиценце. Едукација је организована у 2 групе и обухватила је све медицинске сестре предшколских установа на нивоу ова два региона. Данашњој едукацији сем медицинских сестара предшколске установе "Наша радост" из Смедерева, која је и домаћин, присуствовале су и медицинске сестре из Великог Градишта, Велике Плане као и један број из Пожаревца. Домаћин прве едукације је била предшколска установа „Љубица Вребалов“ из Пожаревца.

Удружење медицинских сестара предшколских установа Подунавског и Браничевског региона, обухвата све предшколске установе на овој територији а на нивоу Србије члан је Савеза удружења и један од оснивача првог струковног удруживања .

Слике са скупа

Опширније о самом Удружењу