О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Састанак директора школа и представника синдиката

У присуству градоначелника Смедерева, господина Предрага Умичевића и заменика градоначелника др Јасне Аврамовић, одржан је састанак директора основних и средњих школа општине Смедерево и председника синдиката ових школа. Састанку су присуствовали и председник Скупштине Града Смедерево, господин Бранче Стојановић, начелница Школске управе Пожаревац, госпођа Весна Здравковић, помоћник градоначелника, Драган Станић и саветник за финансије у Школској управи, Драган Тошић.

Основна тема састанка је штрајк просветних радника и спровођење последњих одлука Владе Србије у вези с тим.

Осим наведеног, разговарало се и о текућој материјалној ситуацији у школама.

Слике са састанка