О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Посета ШОСО "Милан Петровић" у Новом Саду

У оквиру акције " Сви ушколу , школа за све", а у склопу активности Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању везаних за инклузивно образовање, делегација Града Смедерево посетила је данас Нови Сад – ШОСО " Милан Петровић". Ова школа је референтна установа овог типа на овим просторима, а слободни смо рећи и шире. Делагацију предвођену директором Центра, Мр Боривојем Јаношевићем и Звонком Шулкићем, стручним сарадником, чинили су представници локалне самоуправе – Градског већа, школа, Министарства просвете, Просветне инспекције, Организације за ромска питања, Градског савеза за хуманитарна питања и други.

Осим садржаја којима располаже централни објекат школе, љубазни домаћини упознали су госте са објектима широм Новог Сада и Ченеја у којима се реализују активности Школе. Импресионира енергија којом располажу сви са којима смо се сусрели, мноштво идеја, акција,професионалности, хуманости -  и надасве, љубави према послу – малишанима о којима брине овај уиграни тим стручњака, предвођен " капитеном" – директорком Мр Славицом Марковић, која је алфа и омега овог пројекта.

Нови објекат средње школе је импозантна грађевина, са преко 7000  квадратних метара корисног простора, спој функционалног и лепог, која ће, верујемо, када у септембру ове године прими своје кориснике, представљати понос Новог Сада и Србије.