О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

"Нови едукатори за комплексне изазове" - Ниш 25. и 26. март

У Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању  - Ниш, протеклог викенда одржан је тродневни међународни скуп – конференција , уз учешће представника шест земаља, а под покровитељством АТЕЕ – Европске асоцијације за едукацију наставника. Осим директора свих девет центара у Србији, у раду конференције учествовали су представници Шкотске, Шведске, Холандије, Словеније и Хрватске. Последњег дана у раду скупа учествовали су и бројни просветни радници из читаве Србије, као и преставници ЗУОВ Србије.

Основна тема овог скупа, посвећеног професионалном развоју запослених у образовању била је " Нови едукатори за комплексне изазове".

Између осталог размотрени су најновији трендови у учењу ( Jaap van Lakerveld, професор Универзитета у Гронингену - Холандија), тзв CLIMATE пројект ( Asa Morberg, декан Педагошког факултета у Стокхолму – Шведска), Радно окружење – Ulla Lindgren, унверзитетски професор, Шведска, Професионални развој усмерен на наставника (David Mc Murtry –UK – професор Универзитета у Абердину – Шкотска и Сања Миловић, директор ЗУОВ Хрватске). Са актуелним дешавањима у образовању упознао нас је Koos Koopman, универзитетски професор из Холандије. Радом конференције руководила је Бригита Жарковић Адлешић – председник Европске асоцијације за едукацију наставника, представник Словеније.