О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

"Нови едукатори за комплексне изазове" - Ниш 25. и 26. март

У Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању  - Ниш, протеклог викенда одржан је тродневни међународни скуп – конференција , уз учешће представника шест земаља, а под покровитељством АТЕЕ – Европске асоцијације за едукацију наставника. Осим директора свих девет центара у Србији, у раду конференције учествовали су представници Шкотске, Шведске, Холандије, Словеније и Хрватске. Последњег дана у раду скупа учествовали су и бројни просветни радници из читаве Србије, као и преставници ЗУОВ Србије.

Основна тема овог скупа, посвећеног професионалном развоју запослених у образовању била је " Нови едукатори за комплексне изазове".

Између осталог размотрени су најновији трендови у учењу ( Jaap van Lakerveld, професор Универзитета у Гронингену - Холандија), тзв CLIMATE пројект ( Asa Morberg, декан Педагошког факултета у Стокхолму – Шведска), Радно окружење – Ulla Lindgren, унверзитетски професор, Шведска, Професионални развој усмерен на наставника (David Mc Murtry –UK – професор Универзитета у Абердину – Шкотска и Сања Миловић, директор ЗУОВ Хрватске). Са актуелним дешавањима у образовању упознао нас је Koos Koopman, универзитетски професор из Холандије. Радом конференције руководила је Бригита Жарковић Адлешић – председник Европске асоцијације за едукацију наставника, представник Словеније.