О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Свечана додела сертификата полазницима семинара за имплементацију HACCP

Свечаном доделом сертификата полазницима семинара за имплементацију HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points) у јавна комунална предузуећа за производњу и диструбуцију воде за пиће, заокружена је целина која је започета тродневним семинаром у нашем Центру, одржаним од 17. до 19. марта. Да подсетимо, семинар су похађали представници водовода из девет градова и општина у овом делу Србије о чему је више речи било у извештају са семинара.

Уводну реч имао је директор Центра, мр Боривоје Јаношевић, који је, осим што је поздравио све присутне и честитао им успешно положен испит, нагласио да je "Регионални центар за професионални развој запослених у образовању", иако у свом називу има "запослених у образовању", отворен и за све друге делатности.

На данашњој свечаности 22 дипломе, свим полазницима, доделили су предавачи са семинара, проф. др Радомир Радовановић и мр Игор Томашевић, док је др Илија Ђекић био оправдано одсутан. Професор Радовановић се захвалио свим полазницима на изузетној озбиљности и професионализму показаном у тродневном раду, што је довело до тога да сви кандидати без проблема положе испит. На свечаности је поред већ поменутих професора са Пољопривредног факултета у Београду, учествовао и директор ЈКП Водовод из Смедерева, господин Владимир Крстин, који је изнео запажање да се одржани семинар поклопио са Светским даном воде и изнео пар ствари у вези са темом овогодишњег Дана воде, а једна од њих је управо безбедност воде као животне намирнице о чему се говорило и на семинару.  На крају излагања, захвалио се домаћину, Регионалном центру, полазницима и наравно предавачима.

Поред домаћина, организатора, предавача и учесника семинара, свечаности су присуствовали и Милица Митковић, председник Регионалне привредне коморе Пожаревац и Мирослав Савић шеф Одсека за санитарни надзор у Подунавском округу.